Kontakt z nami

(41) 202-01-55

BLOG
Poradnik dla osób poszukujących kominków dachowych.

Jaki kominek dachowy wybrać?

Mnogość rodzajów pokryć dachowych może generować problemy z wyborem właściwego radzaju kominka dachowego. Poprawny wybór kominka dachowego z podstawą odpowiednią do posiadanego pokrycia dachowego gwarantuje jego szczelność i bezproblemową eksploatację.

Wypróbuj markizę FAKRO za darmo

Tylko teraz masz możliwość przetestowania markizy do okien dachowych FAKRO za darmo!

Kup i wypróbuj markizę do okna dachowego, a w przypadku braku satysfakcji możesz ją zwrócić, odzyskując poniesione na zakup koszty.

Blog chmura tagów
Rolety i markizy do okien dachowych FAKRO i VELUX. 0
Rolety i markizy do okien dachowych.

Dlaczego stosujemy osłony wewnętrzne i zewnętrzne do okien dachowych?

 

Dekoracja wnętrza


Głównym zadaniem akcesoriów wewnętrznych jest dekoracja wnętrza. Bogaty wybór typów i kolorów zapewnia uzyskanie harmonii z wystrojem każdego pomieszczenia i daje możliwość dowolnego kształtowania charakteru poddasza. 

Kontrola światła


Akcesoria umożliwiają regulację ilości i intensywności światła wpadającego do pomieszczenia. Dzięki nim możemy uzyskać zaciemnienie nawet w słoneczny dzień, w chwilach gdy potrzebujemy odpoczynku. Dodatkowo chronią przed szkodliwym oddziaływaniem refleksów np. podczas pracy na komputerze.

Ochrona przed promieniowaniem UV


Dodatki ograniczają przenikanie promieniowania UV do wnętrza pomieszczenia. Pomagają chronić przedmioty i materiały znajdujące się w pomieszczeniu przed wyblaknięciem czy zżółknięciem.

Ochrona prywatności


Akcesoria do okien dachowych FAKRO chronią przed niepożądanym zaglądaniem z zewnątrz i zapewniają poczucie prywatności.

 

KTÓRE AKCESORIA NAJLEPIEJ CHRONIĄ PRZED NAGRZANIEM POMIESZCZENIA?


Firma FAKRO w celu udoskonalania swoich produktów oraz w trosce o komfort ich użytkowników analizuje skuteczność ochrony przed nagrzaniem za pomocą różnych osłon przeciwsłonecznych. W tym celu wykonano dziesięć jednakowych pomieszczeń badawczych, które są identycznie eksponowane na działanie promieni słonecznych oraz wyposażone w takie same okna dachowe. Badania wykonano przy zamkniętych oknach. Temperaturę mierzono w kilku punktach, metr nad podłogą. Na oknach zamontowano różne dodatki a wyniki ich badań przedstawiamy Państwu na wykresie. Zgodnie z normą DIN 5034-1 pomieszczenia należy chronić przed nadmiernym nagrzewaniem promieniami słonecznymi nie za pomocą akcesoriów wewnętrznych tylko za pomocą osłon zewnętrznych (markizy, rolety zewnętrzne).

 

JAK TO SIĘ PRZEDSTAWIA W RZECZYWISTOŚCI?

Firma FAKRO w celu udoskonalania swoich produktów oraz w trosce o komfort ich użytkowników analizuje skuteczność ochrony przed nagrzaniem za pomocą różnych osłon przeciwsłonecznych. W tym celu wykonano dziesięć jednakowych pomieszczeń badawczych, które są identycznie eksponowane na działanie promieni słonecznych oraz wyposażone w takie same okna dachowe. Badania wykonano przy zamkniętych oknach. Temperaturę mierzono w kilku punktach, metr nad podłogą. Na oknach zamontowano różne dodatki a, wyniki ich badań przedstawiamy Państwu na wykresie.

porównanie osłon okiennych

Przedstawione nasze wyniki badań jednoznacznie pokazują, że akcesoria zewnętrzne (roleta i markiza) najlepiej* chronią przed uciążliwym upałem z zewnątrz. Optymalną osłoną przeciwsłoneczną jest markiza zewnętrzna, biorąc pod uwagę efekt ochrony cieplnej, cenę i łatwość montażu. Akcesoria wewnętrzne w ograniczonym stopniu chronią przed ciepłem, a ich głównym zadaniem jest dekoracja wnętrza oraz regulacja ilości światła wpadającego do pomieszczenia. Przepuszczalność energii słonecznej
Rys. 1 - okno bez osłon g = 61% ( 0,61) wg EN 410
Rys. 2 - okno z wewnętrzną roletą zaciemniającą g = 37% (0,37) wg EN 13363-1
Rys. 3 - okno z markizą (w zależności od materiału) g = 4-14% (0,04 − 0,14) wg EN 13363-1

 

Które dodatki do okien dachowych zapewnią największe zaciemnienie pomieszczenia?

W przypadku okien FAKRO będą to rolety z serii FAKRO ARZ w każdej wersji zarówno manualnej jak i elektrycznej, oraz rolety wewnętrzne FAKRO ARF również zarówno w wersji elektrycznej jak i manualnej.

W przypadku okien VELUX będą to odpowiednio rolety zewnętrzne VELUX SML oraz wewnętrzne VELUX DKL i VELUX DFD również zarówno w wersjach manualnych jak i elektrycznych.

Konstrukcja tych rolet jak i zastosowane materiały uniemożliwiają przedostawanie się promieni słonecznych do wewnątrz pomieszczeń.

 

Rolety i markizy pasujące do okien FAKRO i VELUX

Poniżej podajemy "w pigułce" najważniejsze informację na temat poszczególnych typów rolet. Szczegółową informację uzyskasz w opisach konkretnych produktów, z którymi możesz się zapoznać na naszej stronie. Przy wyborze dodatków do okien dachowych kieruj się podstawowymi zasadami:

  1. Pamiętaj! Rolety i markizy FAKRO pasują tylko do okien FAKRO. Rolety i markizy VELUX pasują tylko do okien VELUX.
  2. Odczytaj rozmiar z tabliczki znamionowej umieszczonej w górnej części skrzydła okna FAKRO lub VELUX. Jest ona widoczna po otwarciu okna. Zamów roletę w widocznym tam rozmiarze.
  3. Nigdy nie dokonuj pomiaru ramy, szyby lub skrzydła okna. Wtedy roleta na pewno nie będzie pasowała.
  4. Mimo podobnych rozmiarów handlowych okien dachowych u różnych producentów, wewnętrzne części ram okien dachowych mają inne wymiary oraz inny system mocowania. Nie próbuj dopasowywać rolety jednego producenta do okien innego producenta. Roleta nie będzie pasować, a Ty możesz uszkodzić okno dachowe. 

Jedynym poprawnym rozmiarem jest ten podany na tabliczce znamionowej umieszczone w górnej części skrzydła okna dachowego.

Markizy FAKRO AMZ


FAKRO AMZ SOLARMarkiza stanowi optymalne rozwiązanie jako ochrona przed nadmiernym ciepłem słonecznym, pozwalając jednocześnie na kontakt wzrokowy z otoczeniem. Markiza absorbuje promieniowanie słoneczne już przed szybą i emituje ciepło na zewnątrz, przez co w słoneczne dni bardzo dobrze chroni wnętrze przed uciążliwym upałem. Zapewnia również naszym oczom wizualny komfort, chroniąc je przed szkodliwym oddziaływaniem refleksów, co jest szczególnie ważne podczas pracy z komputerem. Markiza AMZ wykonana jest z wytrzymałej, odpornej na czynniki atmosferyczne siatki. Jest ona zrolowanana na wałku ze sprężyną i włożona w kaseton aluminiowy montowany nad oknem. Taka konstrukcja umożliwia łatwą obsługę markizy, a także pozwala na zastosowanie szerszego materiału, co skuteczniej zacienia wnętrze.

Sterowanie do wyboru - ręczne, elektryczne lub elektryczne z zasilaniem solarnym.

 

 

Rolety zewnętrzne FAKRO ARZ


FAKRO ARZ SOLARRoleta zewnętrzna zapewnia pełny komfort użytkowania poddasza ponieważ chroni przed nadmiarem ciepła, umożliwia zaciemnienie wnętrza, stanowi ochronę przed hałasem z zewnątrz oraz zapewnia poczucie prywatności na poddaszu. Roleta dzięki temu, że zamontowana jest na zewnątrz, skutecznie chroni w słoneczne dni przed uciążliwym upałem. Lamele aluminiowe są połączone specjalnym gumowym łącznikiem zwiększającym odporność pancerza rolety na czynniki atmosferyczne.

Sterowanie do wyboru - ręczne, elektryczne lub elektryczne z zasilaniem solarnym.

CHARAKTERYSTYKA:
- skuteczna ochrona przed uciążliwym upałem,
- ograniczenie strat ciepła w zimie nawet o 15 % (dla okna Uw=1,3W/m2K),
- zaciemnienie wnętrza,
- zapewnienie poczucia prywatności,
- ochrona przed promieniami UV,
- ochrona przed nadmiernym hałasem,
- roleta zewnętrzna stanowi element utrudniający włamanie.

 

Roleta dekoracyjna FAKRO ARS oraz FAKRO ARP


Fakro ARSRoleta ARS to tkanina zrolowana na wałku ze sprężyną. Wyposażona jest w estetyczną listwę aluminiową kryjącą wałek rolety. Trzy pary zaczepów umieszczonych na skrzydle okna umożliwiają ustawienie rolety w różnych pozycjach.

Roleta ARP stanowi ochronę przed światłem zapewniając podczas słonecznych dni przyjemne zacienienie wnętrza. Zaciągnięta na oknie dachowym zasłania ostre światło słoneczne. Roleta ARP to również dodatkowa dekoracja wnętrza na poddaszu. Szeroka gama kolorów i bogaty wybór wzorów materiału sprawia, że roleta podnosi estetykę wnętrza i pozwala dobrać materiał do wystroju każdego pomieszczenia. Prowadnice aluminiowe kryją brzegi materiału i pozwalają ustawić roletę w dowolnej pozycji.

Sterowanie do wyboru - ręczne, elektryczne (tylko FAKRO ARP).

 

Roleta zaciemniająca FAKRO ARF


Fakro ARFRoleta ARF SUNSET stanowi bardzo dobrą ochronę przed światłem słonecznym zapewniając zaciemnienie pomieszczenia. Dzięki jej zastosowaniu nawet podczas słonecznych dni na poddaszu może „zapanować przyjemny mrok” w chwilach, gdy potrzebujemy odpoczynku. Roleta ARF wykonana jest z eleganckiego, dekoracyjnego materiału, który nie przepuszcza światła. Posiada boczne prowadnice, które umożliwiają zatrzymanie rolety w dowolnej pozycji oraz pozwalają
na zaciemnienie wnętrza.

Sterowanie do wyboru - ręczne, elektryczne lub elektryczne z zasilaniem solarnym.

 

Rolety plisowane FAKRO APS i FAKRO APF


FAKRO APFRoleta plisowana APS to elegancka, dekoracyjna osłona przeciwsłoneczna wzbogacająca każde wnętrze. Poprzez jej zastosowanie w pomieszczeniu uzyskujemy miękkość światła i harmonię kolorów współgrające z wystrojem wnętrza. Prowadnice aluminiowe dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych - lakierowane na biało i anodowane na kolor srebrny.

Roleta plisowana APF to idealna osłona przeciwsłoneczna wpasowująca się we współczesne wnętrza. Oferuje ona idealne połączenie dekoracji i ochrony przed słońcem. Opcja tkaniny o strukturze plastra miodu z wewnętrzną powłoką aluminiową, zapewni zaciemnienie i poprawę izolacyjności. Prowadnice aluminiowe dostępne są w dwóch wersjach kolorystycznych - lakierowane na biało i anodowane na kolor srebrny.

Sterowanie - ręczne.

 

Żaluzja FAKRO AJP


Fakro AJPŻaluzja AJP to popularny dodatek do okien dachowych, za pomocą którego możemy regulować ilość napływającego do pomieszczenia światła. Poprzez zmianę kąta nachylenia lameli możemy sterować kierunkiem wpadania promieni słonecznych i tworzyć wyjątkowy nastrój.

Żaluzja AJP chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz stanowi element dekoracyjny. Boczne aluminiowe prowadnice umożliwiają pełniejsze zaciemnienie wnętrza oraz pozwalają obrócić skrzydło przy zaciągniętej żaluzji.

Sterowanie  - ręczne.

 

Jak wybrać rolety do okien dachowych? Nic prostszego!

Kieruj się zasadą - rolety i markizy FAKRO pasują tylko do okien FAKRO, rolety i markizy VELUX pasują tylko do okien VELUX. Sprawdź rozmiar okna na tabliczce znamionowej. Możesz także skorzystać z naszego poradnika.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium