Kontakt z nami

(41) 202-01-55

Filtry
Producent
Typ dachu
Element dachowy
Typ rury
Lampka doświetlająca
Ocena
Cena
  • od
    do
Nowość
Promocja

Wizualizacja świetliki tunelowe

W każdym pomieszczeniu mieszkalnym powinno istnieć źródło naturalnego światła. Niestety zdarzają się wnętrza, w których nie ma możliwości zastosowania okien pionowych ani dachowych. Wnętrza odcięte od światła dziennego są ciemne i niewygodne w użytkowaniu. Aby zapewnić dostęp promieni światła w takich wnętrzach należy zastosować świetliki rurowe, przez które wpuścimy do środka promienie słoneczne. Świetliki rurowe „przesyłają” naturalne światło do budynku i mogą stanowić główne lub dodatkowe źródło światła w pomieszczeniu.

Dzienne zapotrzebowanie człowieka na światło dzienne wynosi minimum 30 minut. Żadne sztuczne światło nie jest w stanie zastąpić dobroczynnego wpływu na nasz organizm śwatła naturalnego. Aby zapapewnić dopływ naturalnego światła do pomieszczeń w któych nie ma możliwości zastosowania okna dachowego lub fasadowego możesz zastosować świetliki tunelowe FAKRO lub VELUX.

Świetliki rurowe FAKRO i VELUX


Świetliki rurowe są doskonałym rozwiązaniem do zastosowania w pomieszczeniach które mają ograniczony dostęp światła dziennego. Idealnym przykładem tego typu pomieszczeń są klatki schodowe, pralnie, garderoby oraz wszelkiego rodzaju schowki i pomieszczenia w których nie ma możliwości zastosowania okna dachowego lub fasadowego. Czasami bywa również tak, iż pomimo zastosowania okna dachowego lub fasadowego w pomieszczeniu nadal nie ma wystarczającej ilości światła dziennego, także tutaj świetlik tunelowy będzie idealnym rozwiązaniem.

Światło dzienne jest bardzo istotne w życiu człowieka i jego stały dostęp znacząco podnosi komfort mieszkania czy pracy. Szczególnie w dzisiejszych czasach gdy tyle się mówi o jego dobroczynnym wpływie na ludzi, a i same budynki projektuje się tak by światła dziennego dostarczały jak najwięcej. W naszej ofercie znajdują się świetliki tunelowe FAKRO i VELUX - światowych liderów rynku okien dachowych. 

Świetliki rurowe FAKRO i VELUX

Planując zakup świetlika dachowego weź pod uwagę:

  • umieszczenie świetlika dachowego na dachu - najlepsza będzie strona południową, zwróć przy tym uwagę by unikac miejsc zacienionych.
  • rurę światłonośną staraj się poprowadzić najkrótką, jak najbardziej prostą drogą.
  • jeśli decydujesz się na świetlik tunelowy z giętka rurą, to podczas monrazu zadbaj o to by ta rura byłą jak najbardziej naciągnięta.

 

Dobierając ilość i wielkość świetlików do pomieszczenia należy wziąć pod uwagę:

  • wielkość i kształt pomieszczenia a zwłaszcza wysokość,
  • sposób rozmieszczenia świetlików,
  • kolory i faktury ścian, sufitu i podłogi,
  • plan rozmieszczenia układu mebli i sprzętu dodatkowego (w zależności od typu przeznaczenia pomieszczenia użytkowego).
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium