Kontakt z nami

(41) 202-01-55

BLOG
Poradnik dla osób poszukujących kominków dachowych.

Jaki kominek dachowy wybrać?

Mnogość rodzajów pokryć dachowych może generować problemy z wyborem właściwego radzaju kominka dachowego. Poprawny wybór kominka dachowego z podstawą odpowiednią do posiadanego pokrycia dachowego gwarantuje jego szczelność i bezproblemową eksploatację.

Wypróbuj markizę FAKRO za darmo

Tylko teraz masz możliwość przetestowania markizy do okien dachowych FAKRO za darmo!

Kup i wypróbuj markizę do okna dachowego, a w przypadku braku satysfakcji możesz ją zwrócić, odzyskując poniesione na zakup koszty.

Blog chmura tagów
Rolety zewnętrzne do okien dachowych FAKRO 0
Osłony zewnętrzne do okien dachowych

Letnie upały doskwierają nam zarówno na zewnątrz jak i w środku naszych pomieszczeń i przekładają się na nasz komfort. Latem w domu zwykli jesteśmy szukać schronienia przed niejednokrotnie męczącym upałem. Niestety czasem jest to niemożliwe. Szczególnie wrażliwymi pomieszczeniami na przegrzewanie się latem, są te zlokalizowane na naszym poddaszu. Wielu z nas zadaje sobie pytanie: Jak sobie z tym radzić? Sposobów jest wiele.

 • Możesz zainstalować klimatyzację - rozwiązanie dobre, ale drogie przy montażu i generujące koszty podczas eksploatacji.
 • Rolety wewnętrzne - Wśród części naszych klientów panuje błędne przekonanie, iż montaż rolet wewnętrznych niejako "załatwia sprawę". Niestety do błąd. Rolety wewnętrzne nie chronią nas prze upałem ponieważ nie blokują promieni słonecznych na zewnątrz, a dopiero wewnątrz pomieszczeń już po ich przedostaniu się do środka, a więc już podgrzewających powietrze w pokoju.
 • Rolety zewnętrzne - Idealnym rozwiązaniem są rolety i markizy na okna dachowe montowane na zewnątrz. Sekretem ich skuteczności jest to, że zatrzymują promienie słoneczne już przed szybą i nie pozwalają im dostać się do środka. Szyba jest dla promieni jak soczewka i jeszcze dodatkowo wzmacnia ich działanie. Dlatego by osłony przeciwsłoneczne działały dobrze muszą być zamontowane na naszych oknie dachowym od jego zewnętrznej strony.

Jesteśmy certyfikowanym salonem eksperckim stolarki dachowej FAKRO, na naszej wiedzy możesz polegać.

 

Zalety stosowania osłon zewnętrznych na okna dachowe FAKRO

Zapewnia również naszym oczom wizualny komfort, chroniąc je przed szkodliwym oddziaływaniem refleksów, co jest szczególnie ważne podczas pracy z komputerem.

Markiza wykonana jest z wytrzymałej, odpornej na czynniki atmosferyczne siatki. Jest ona zrolowana na wałku ze sprężyną i włożona w kaseton aluminiowy montowany nad oknem. Taka konstrukcja umożliwia łatwą obsługę markizy, a także pozwala na zastosowanie szerszego materiału, co skuteczniej zacienia wnętrze. W komplecie z markizą znajduje się drążek o długości 80 cm. Dostępny jest również drążek ZSZ o długości 150 cm.

 • najlepsza ochrona przed uciążliwym upałem (efekt - cena), 
 • skuteczne zacienienie wnętrza przy jednoczesnym zapewnieniu widoczności,
 • łatwy montaż - markizę montujemy od zewnętrznej części okna dachowego. Montaż może być przeprowadzony od wewnątrz pomieszczenia (wystarczy wykręcić cztery wkręty i ponownie je wkręcić w te same otwory),
 • ochrona przed promieniami UV,
 • zaciągnięta w czasie deszczu redukuje odgłos spadających kropel.

Markiza FAKRO chroni do 8 razy skuteczniej

 

KTÓRE AKCESORIA NAJLEPIEJ CHRONIĄ PRZED NAGRZANIEM POMIESZCZENIA?


Firma FAKRO w celu udoskonalania swoich produktów oraz w trosce o komfort ich użytkowników analizuje skuteczność ochrony przed nagrzaniem za pomocą różnych osłon przeciwsłonecznych. W tym celu wykonano dziesięć jednakowych pomieszczeń badawczych, które są identycznie eksponowane na działanie promieni słonecznych oraz wyposażone w takie same okna dachowe. Badania wykonano przy zamkniętych oknach. Temperaturę mierzono w kilku punktach, metr nad podłogą. Na oknach zamontowano różne dodatki a wyniki ich badań przedstawiamy Państwu na wykresie. Zgodnie z normą DIN 5034-1 pomieszczenia należy chronić przed nadmiernym nagrzewaniem promieniami słonecznymi nie za pomocą akcesoriów wewnętrznych tylko za pomocą osłon zewnętrznych (markizy, rolety zewnętrzne).

 

JAK TO SIĘ PRZEDSTAWIA W RZECZYWISTOŚCI?

Firma FAKRO w celu udoskonalania swoich produktów oraz w trosce o komfort ich użytkowników analizuje skuteczność ochrony przed nagrzaniem za pomocą różnych osłon przeciwsłonecznych. W tym celu wykonano dziesięć jednakowych pomieszczeń badawczych, które są identycznie eksponowane na działanie promieni słonecznych oraz wyposażone w takie same okna dachowe. Badania wykonano przy zamkniętych oknach. Temperaturę mierzono w kilku punktach, metr nad podłogą. Na oknach zamontowano różne dodatki a, wyniki ich badań przedstawiamy Państwu na wykresie.

porównanie osłon okiennych

Przedstawione nasze wyniki badań jednoznacznie pokazują, że akcesoria zewnętrzne (roleta i markiza) najlepiej* chronią przed uciążliwym upałem z zewnątrz. Optymalną osłoną przeciwsłoneczną jest markiza zewnętrzna, biorąc pod uwagę efekt ochrony cieplnej, cenę i łatwość montażu. Akcesoria wewnętrzne w ograniczonym stopniu chronią przed ciepłem, a ich głównym zadaniem jest dekoracja wnętrza oraz regulacja ilości światła wpadającego do pomieszczenia. Przepuszczalność energii słonecznej
Rys. 1 - okno bez osłon g = 61% ( 0,61) wg EN 410
Rys. 2 - okno z wewnętrzną roletą zaciemniającą g = 37% (0,37) wg EN 13363-1
Rys. 3 - okno z markizą (w zależności od materiału) g = 4-14% (0,04 − 0,14) wg EN 13363-1

 

Przegląd produktów


Markizy

Markiza FAKRO AMZ stanowi optymalne rozwiązanie jako ochrona przed nadmiernym ciepłem słonecznym, pozwalając jednocześnie na kontakt wzrokowy z otoczeniem. Absorbuje promieniowanie słoneczne już przed szybą i emituje ciepło na zewnątrz, przez co w słoneczne dni bardzo dobrze chroni wnętrze przed upałem.

Dostępne wersje:

 • FAKRO AMZ - podstawowy model, solidne i niedrogie rozwiązanie, obsługiwana ręcznie, lub za pomocą drążka (w komplecie).
 • FAKRO AMZ Z-Wave zasilana prądem z sieci elektrycznej (poprzez zasilacz 15VDC) i sterowana za pomocą pilota (sprzedawany oddzielnie) lub przełącznika naściennego w bezprzewodowym systemie Z-Wave. Współpracuje z produktami elektrycznymi FAKRO wyposażonymi w system Z-Wave jak np. okno FTP-V Electro Z-Wave czy roleta ARF Z-Wave. W szczególnych przypadkach markizą można sterować przyciskiem serwisowym umieszczonym na markizie. Do zasilania markizy jest wymagany zasilacz 15VDC.
 • FAKRO AMZ Solar - zasilana z akumulatorów solarnych i sterowana za pomocą pilota (sprzedawany oddzielnie). Może być sterowana w jednym z trzech trybów: automatycznym (samoczynne rozwijanie i zwijanie markizy w zależności od stopnia nasłonecznienia), półautomatycznym (samoczynne rozwijanie, zwijanie za pomocą pilota). Markiza Solar jest zasilana z pakietu akumulatorów 15VDC zabudowanych w jej obudowie. Akumulatory są doładowywane przez panel solarny.* 
 • FAKRO AMZ Wi-Fizasilana prądem z sieci elektrycznej (poprzez zasilacz 15VDC) i sterowana za pomocą aplikacji wBox. Markiza kompatybilna z innymi urządzeniami działającymi w technologii Wi-Fi.
 • FAKRO AMZ Electro 230 - zasilana prądem z sieci elektrycznej i sterowana za pomocą przełącznika naściennego (przełącznik należy dokupić). Do zasilania markizy nie jest wymagany zasilacz - markiza może być podpięta pod zasilanie 230V.
 • FAKRO AMZ Electro 24 przeznaczona do innych systemów sterowania, zasilana ze sterownika 24VDC.

 

Zewnętrzne aluminiowe rolety do okien dachowych

Roleta zewnętrzna FAKRO ARZ zapewnia pełny komfort użytkowania poddasza ponieważ chroni przed nadmiarem ciepła, umożliwia zaciemnienie wnętrza, stanowi ochronę przed hałasem z zewnątrz oraz zapewnia poczucie prywatności na poddaszu.

Roleta dzięki temu, że zamontowana jest na zewnątrz, skutecznie chroni w słoneczne dni przed uciążliwym upałem. Lamele aluminiowe są połączone specjalnym gumowym łącznikiem zwiększającym odporność pancerza rolety na czynniki atmosferyczne. 

Dostępne wersje:

 • FAKRO ARZ - obsługiwana ręcznie za pomocą drążka (w komplecie).
 • FAKRO ARZ Z-Wave -zasilana prądem z sieci elektrycznej (poprzez zasilacz 15VDC) i sterowana za pomocą pilota (sprzedawany oddzielnie) lub przełącznika naściennego (sprzedawany oddzielnie) w bezprzewodowym systemie Z-Wave. Współpracuje z produktami elektrycznymi FAKRO wyposażonymi w system Z-Wave jak np. okno FTP-V Electro Z-Wave czy roleta ARF Z-Wave. 
 • FAKRO ARZ Solar - zasilana z akumulatorów solarnych i sterowana za pomocą pilota (sprzedawany oddzielnie). Roleta Solar wyposażona jest w sterownik i akumulator, który ładowany jest z baterii słonecznej umieszczonej na rolecie. Zalecana w miejscach, gdzie brak jest możliwości doprowadzenia zasilania.
 • FAKRO ARZ WiFi - zasilana prądem z sieci elektrycznej (poprzez zasilacz 15VDC) i sterowana za pomocą aplikacji wBox. Roleta kompatybilna z innymi urządzeniami działającymi w technologii WiFi.
 • FAKRO ARZ Electro 230 zasilana prądem z sieci elektrycznej i sterowana za pomocą przełącznika naściennego (przełącznik należy dokupić). Do zasilania rolety nie jest wymagany zasilacz - roleta może być podpięta pod zasilanie 230V.

Zastanawiasz się który rozmiar rolety będzie pasował do Twojego okna? Na to też mamy odpowiedź! Sprawdź!

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium