Kontakt z nami

(41) 202-01-55

Okno dachowe FAKRO FTP-X P50 APMX GREENVIEW

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 10 dni roboczych
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 1 656,07 zł 1656.07
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: FAKRO
Kod produktu: FTP-XP50APMX

Opis

 FAKRO nowa generacja okien dachowych

Okno dachowe FAKRO FTP-X P50 APMX


Wszystko co robimy, koncentruje się wokół potrzeb Twoich i Twojej rodziny. Dzięki temu, możemy dzisiaj przedstawić Ci nową generację okien dachowych GREENVIEW. Łączy ona najwyższe standardy funkcjonalne i estetyczne z dostosowaną do zmieniającego się klimatu wysoką energooszczędnością oraz rozwiązaniami zapewniającymi bezpieczeństwo w obliczu gwałtownych zjawisk pogodowych. GREENVIEW to więcej niż innowacja. To rewolucja z myślą o jakości życia nowego pokolenia. Ziemia to nasze bogactwo, o które musimy dbać z wielkim zaangażowaniem by móc dalej na niej żyć. Nie tylko my, ale także następne pokolenia. Nasze dzieci zasługują, aby oddychać czystym powietrzem i szczęśliwie żyć na naszej planecie. Okna GREENVIEW otrzymały certyfikat Carbon Foot Print Approved, co dowodzi o niskim śladzie węglowym przy ich produkcji.

Kluczowe dane

Producent: FAKRO

Model: FTP-X P50 APMX

Przeznaczenie: pomieszczenia suche - pokój, gabinet, sypialnia, garderoba,

Sterowanie: ręczne

Uw okna: 1,0 W/m2K, 0,9 W/m2K z kołnierzem termo

Pakiet szybowy: 3 szyby,  4H-15Ar-4-15Ar-33.2., szyba łatwo zmywalna, bezpieczna - laminowana klasy P2a

Uw okna: 1,0 W/m2K, 0,9 W/m2K z kołnierzem termo

Nawiewnik: brak

Lakier: impregnacja plus dwie warstwy bezbarwnego lakieru akrylowego,

Kolor: wewnętrzny naturalna sosna, zewnętrzny RAL 7016 (antracyt)

Kołnierz uszczelniający: sprzedawany oddzielnie

Zawartość opakowania: okno, elementy montażowe, instrukcja montażu, gwarancja do pobrania ze strony producenta

 

Okna dachowe FAKRO GREENVIEW stworzone zostały...


... z myślą o oszczędnościach

ENERGOOSZCZĘDNA KONSTRUKCJA OKIEN GREENVIEW TO NIŻSZE KOSZTY OGRZEWANIA PODDASZA. 

Nowa generacja okien dachowych GREENVIEW została skonstruowana z dbałością o ekologię. Innowacyjna konstrukcja z wyższym profilem skrzydła oraz nowym, trzyszybowym pakietem P50 wpływa na ochronę ciepła i na mniejsze zużycie energii potrzebnej do ogrzania naszego poddasza. Pakiet P50 o grubości, aż 44 mm umożliwia głębsze osadzenie go w konstrukcji skrzydła przez co poprawia termoizolacyjność całego okna. Okna posiadają także technologię thermoPro, która podnosi energooszczędność oraz zwiększa ich trwałość.

Nowe oblachowania FAKRO FTP-X Greenwiev

 

... z myślą o designie

OBLACHOWANIE DOPASOWANE KOLORYSTYCZNIE DO NOWOCZESNYCH POKRYĆ DACHOWYCH.

Antracytowy kolor w standardzie (RAL 7016) idealnie pasuje do najbardziej popularnych pokryć dachowych tworząc nowoczesne i estetyczne okno dachowe, przez które przez wiele lat będziemy mogli podziwiać piękny, zielony widok. 

Nowy, atrakcyjny kształt oblachowania zewnętrznego.

Nowy design zewnętrznego oblachowania nadaje oknom dachowym z linii GREENVIEW atrakcyjnego wyglądu i nowoczesnego charakteru. Kształt oblachowania zaprojektowany z udziałem Instytutu Wzornictwa Przemysłowego PK. NOWOCZESNY DESIGN.

ŁATWO DOSTĘPNA, ERGONOMICZNA KLAMKA. 

Nowo zaprojektowana, ergonomiczna i designerska klamka umieszczona jest w dolnej części skrzydła. Łatwo dostępna zapewnia komfortową obsługę okna. Nowoczesny design idealnie wpasuje się we współczesne, nowoczesne wnętrza.

 

 

System topSAFE FAKRO

... z myślą o bezpieczeństwie...

Z OKNAMI GREENVIEW MOŻESZ CZUĆ SIĘ NAPRAWDĘ BEZPIECZNIE.

Okno GREENVIEW to najwyższy standard bezpieczeństwa. Zewnętrzna szyba hartowana posiada dożywotnią gwarancję na gradobicie. Wewnętrzna antywłamaniowa szyba klasy P2A ma dwie warstwy folii, co zdecydowanie poprawia ochronę przed włamaniem. Szyba laminowana ogranicza ryzyko zranienia w przypadku pęknięcia szyby wewnętrznej.

WYSOKIE BEZPIECZEŃSTWO UŻYTKOWE I ANTYWŁAMANIOWE. 

System zabezpieczeń FAKRO topSAFE zapewnia użytkownikom wysoki poziom bezpieczeństwa antywłamaniowego i użytkowego.

Na system składają się:

 • nowoczesny system mocowania profilowanych zawiasów,
 • metalowy element ryglujący,
 • metalowa listwa utrudniająca wyważenie okna,
 • zmieniony kąt wkręcania wkrętów,

... z myślą o czystości...Pakiet szybowy FAKRO P50

ŁATWE W UTRZYMANIU W CZYSTOŚCI.

Pakiet szybowy P50 w oknach z linii GREENVIEW ma powłokę łatwo zmywalną, przez co zewnętrzna szyba dłużej pozostaje czysta. Organiczne zabrudzenia rozkładane są przez promienie UV i spłukiwane podczas deszczu, a my mamy więcej czasu na odpoczynek.

... z myślą o ciszy

LEPSZA IZOLACYZJNOŚĆ AKUSTYCZNA OKIEN.

Zastosowana w pakiecie szybowym specjalna, podwójna dźwiękoizolacyjna folia ogranicza przenikanie hałasu do wnętrza. Okna GREENVIEW to przyjazna cisza, która wpływa na komfort odpoczynku.

 

Konstrukcja okna


FAKRO FTP-XPopularna konstrukcja okien z zawiasem umieszczonym w połowie wysokości okna. Obsługa okna odbywa się za pomocą wygodnej klamki umieszczonej w dolnej części skrzydła. Klamka posiada dwa stopnie mikro uchylenia. Okna wykonane w technologii thermoPro, - wyższa energooszczędność, zwiększona trwałość, doskonała szczelność oraz łatwiejszy montaż.

Okna dostępne są w wersji:

 • Drewnianej w kolorze naturalnym (malowane ekologicznym, bezbarwnym lakierem wodnym), 
 • System topSafe, który zapewnia podwyższone bezpieczeństwo użytkowe i antywłamaniowe.
 • Okna posiadają także technologię thermoPro, która podnosi energooszczędność oraz zwiększa ich trwałość.

Energooszczędny pakiet szybowy

 • Grubość pakietu szybowego to 44 mm.
 • Ug szyby = 0,55 W/m2 K.
 • Budowa 3-szybowego pakietu: 4H-15Ar-4-15Ar-33.2.
 • Wypełnienie argonem. 2 powłoki niskoemisyjne.
 • Powłoka łatwo zmywalna - łatwiejsze dbanie o czystość okna.
 • Szyba zewnętrzna hartowana.
 • Szyba wewnętrzna laminowana, akustyczna.
 • Ciepła ramka TGI.
 • Folia dźwiękoizolacyjna - lepsza akustyka okna.
 • Wewnętrzna szyba antywłamaniowa klasy P2A - bezpieczna.

Parametry okna dachowego FAKRO FTP-X P50 APMX

 • Uw okna- 1,0 W/m2 K
 • Uw okna z kołnierzem Thermo - 0,9 W/m2 K
 • Rw - 40 dB
 • Materiał - najwyższej jakości drewno sosnowe, klejone warstwowo, impregnowane próżniowo.
 • Kolor drewna - NATURALNY Dwukrotnie malowane bezbarwnym ekologicznym lakierem wodnym. 
 • Przeznaczenie - Pomieszczenia na poddaszu za wyjątkiem kuchni, łazienek.
 • Kolor oblachowania - standardowo RAL 7016 (antracyt), na zamówienie bez dopłat RAL 9005 (czarny)
 • Nawiewnik - Bez nawiewnika.
 • Zakres montażu - 15-90 stopni

System FAKRO topSAFE

Okna dachowe muszą zapewnić bezpieczeństwo użytkowania oraz zabezpieczać przed łatwym wejściem do wnętrza pomieszczenia z zewnątrz. Okna dachowe FAKRO są tak skonstruowane, aby zapewnić jak najwyższe poczucie bezpieczeństwa. Wyposażone standardowo w pionierski system wzmocnienia konstrukcji – topSafe oraz zewnętrzną szybę hartowaną, okna FAKRO zapewniają wysokie bezpieczeństwo użytkowania.

System wzmocnienia konstrukcji okna topSafe, znacznie podnosi odporność okien dachowych na włamanie oraz chroni je przed otwarciem podczas przypadkowego nadepnięcia na skrzydło. Firma FAKRO jako pierwsza wprowadziła na rynek pełną ofertę okien z min. III klasą bezpieczeństwa, wyznaczając nowy standard w branży okien dachowych. FAKRO topSaFE

Wykonanie


Okna dachowe FAKRO są impregnowane próżniowo. Impregnacja próżniowa jest wielokrotnie lepsza niż zanurzeniowa, gdyż lakier głębiej wnika w strukturę drewna zapewniając mu znacznie dłuższą żywotność. Drewno do produkcji okien pozyskiwane jest z lasów o planowanej gospodarce leśnej, a wykorzystywane w procesie produkcji materiały nie zawierają substancji szkodliwych. Dzięki temu okna posiadają certyfikat FSC. Drewno lakierowane dwukrotnie ekologicznym lakierem akrylowym w kolorze bezbarwnym pozostawiającym widoczną piękną strukturę drewna sosnowego. 

Zewnętrzne oblachowanie okna dachowego i kołnierza uszczelniającego wykonane jest w kolorze antracytowym (RAL 7016), który idealnie komponuje się z większością kolorów pokryć dachowych. Od strony wewnętrznej okno ma naturalny kolor drewna (sosna), które jest zabezpieczone bezbarwnym lakierem akrylowym.

Okno dostarczane jest wraz z akcesoriami montażowymi. Kołnierz uszczelniający należy dokupić osobno.

 

Technologia FAKRO thermoPro


 thermopro

Okna dachowe zostały wykonane w technologii thermoPro. Wprowadzone rozwiązania dodatkowo poprawiają jakość i parametry okien dachowych. Technologia thermoPro podnosi energooszczędność, zwiększa trwałość, gwarantuje doskonałą szczelność oraz ułatwia montaż okien dachowych. Innowacyjność to DNA firmy FAKRO. Zastosowana w oknach dachowych FAKRO technologia thermoPro znacząco podnosi energooszczędność oraz trwałość okien dachowych. Okna wykonane we wspomnianej technologii posiadają 3 i 4 najwyższą klasę szczelności wg EN12207.

LEPSZA TERMOIZOLACYJNOŚĆ OKIEN

 • Mniejsze straty ciepła i niższe rachunki za ogrzewanie,
 • Nowa wersja powłoki niskoemisyjnej na szybie,
 • Wprowadzenie wkładek termoizolacyjnych w dolnych narożach skrzydła, które mają na celu zwiększenie energooszczędności okna.

WIĘKSZA TRWAŁOŚĆ DREWNA

W dolnych narożach ościeżnicy zostały wprowadzone specjalne kanaliki odwadniające, które odprowadzają wodę z kondensacji oraz ewentualnych przecieków spowodowanych np. uszkodzeniami aluminiowych profili zewnętrznych. Profile drewniane są mniej narażone na działanie wilgoci, co zwiększa ich trwałość.

Wyższa szczelność okien

Okna wykonane w technologii thermoPro mają najwyższą 4 klasę szczelności wg EN12207 przez co zmniejszona jest ilość przenikającego powietrza do pomieszczeń. Jest to szczególnie ważne przy wentylacji mechanicznej.

Łatwy montaż

Nowe kątowniki ułatwiają prace montażowe oraz zwiększają możliwość regulacji okien dachowych podczas ich montażu. Dodatkowo zastosowanie wkrętów Torx usprawnia montaż okien dachowych.


Nawiewnik


Okno w wersji bez nawiewnika.

 

Gwarancja


Firma FAKRO jest pewna wysokiej jakości swoich produktów, dlatego udziela na okno długoletniej gwarancji.

Gwarancja FAKRO

Pamiętaj! Zamów razem z oknem.


Wybierz jeden z poniższych kołnierzy uszczelniających.

Jest on niezbędny do prawidłowego montażu okna. Wybierając kołnierz uszczelniający kieruj się posiadanym rodzajem pokrycia dachowego.

EZV-A AX00 - pokrycia profilowane do 45 mm, np: blachodachówka, blacha trapezowa, dachówka ceramiczna i betonowa,

EZV-AT AX00 Thermo pokrycia profilowane do 90 mm, np: blachodachówki, dachówki ceramiczne i betonowe, blachy trapezowe - uniwersalny << POLECAMY

Dodatkowe kołnierze.

Znacząco podnoszą izolacyjność cieplną okna dachowego.

Kołnierz FAKRO XDP Zestaw izolacyjny XDP służy do szybkiego i szczelnego wykonania izolacji paroprzepuszczalnej i termoizolacyjnej okna.

Kołnierz FAKRO XDP Thermo - Zestaw izolacyjny XDP Thermo służy do szybkiego i szczelnego docieplenia okna na całej wysokości ościeżnicy.

Opaska FAKRO XWW - Warkocz z wełny owczej FAKRO XWW stosowany jest do wypełnienia przestrzeni pomiędzy ościeżnicą a konstrukcją dachu.

Nie wiesz które okno FAKRO wybrać? Chcesz poznać różnice pomiędzy poszczególnymi oknami zebrane w jednym miejscu? Zapoznaj się z naszym poradnikiem, a na pewno dokonasz właściwego wyboru najlepszego dla Ciebie okna. Zobacz dział Porównanie okien dachowych FAKRO

Pliki do pobrania:

Dane techniczne

Przeznaczenie Pokój/Gabinet/Sypialnia
Materiał Drewno sosnowe z certyfikatem FSC
Zestaw z kołnierzem Samo okno
Pakiet Szybowy P50 - Dwukomorowy - trzy szyby - Argon - laminowany, dzwiękochłonny
Współczynnik Uw 1,0 W/m2K
Współczynnik Ug (wg EN673) 0,55 W/m2K
Kolor/Lakierowanie Dwukrotne - bezbarwny lakier akrylowy
Uszczelki 4
Oś obrotu Standard - w połowie okna
System topSafe TAK
FAKRO thermoPro TAK
VELUX ThermoTechnology Niedotyczy
Zastosowanie standardowych rolet, plis, żaluzji itp. TAK - dodatki wewnętrzne i zewnętrzne za wyjątkiem AMZ New Line , rolety ARZ tylko w wersji KOMFORT
Nawiewnik Brak
Ciepła ramka TGI TAK
Powłoka łatwoozmywalna TAK
Sterowanie Ręczne
Klamka Design - ergonomiczna, u dołu okna
Gwarancja podstawowa 10 lat z możliwością przedłużenia

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium